Adam a Filip

    


     Když Adam s Filipem přijeli na Katlov na závod kvalifikace na juniorské mistrovství evropy v lovu kaprů, jistě netušili jak výborně to vše dopadne. Kluci závodili za tým Night Hunters CZ a celou "kvaldu" nakonec vyhráli ! 

     Nyní je čeká akce ještě mnohem větší a já jsem se jich zeptal  jak se připravují a na spoustu dalších věcí. 

     Užijte si čtení :-)


     Čau kluci. Hned na začátek mě zajímá jak jste vstřebali Vaši výhru v kvalifikaci ? Je mi jasné že při závodě musela být euforie obrovská, ale jak to vnímáte teď s odstupem času ??

Filip:  Zdravím všechny čtenáře Night Hunters

     Za výhru v kvalifikaci o Evropský šampionát jsme opravdu velice rádi. Odstupem času, kdy na ten závod koukáme zpětně, tak si říkáme že jsme použili dobrou taktiku, která se nám ukázala jako výborná a dovedla nás až na nejvyšší možný bod. Postup na Evropský šampionát juniorů.

     Přibližte nám trošku průběh závodu ? 

      Když se sejdou všechny týmy, tak přichází k očekávanému losování lovných míst. Šli jsme losovat jako devátí, tak jsme si říkali, že by tam nějaké dobré místo zůstat mohlo. Vylosovali jsme si místo č. 12, ze začátku jsme byli docela zklamaní, ale časem se ukázalo, že to není až tak špatné místo. Závod začínal v sobotu v 18 hodin. První noc jsme chytili prvního bodovaného kapra a byli jsme čtvrtí. Přidali jsme další dvě bodované ryby a místo jsme udrželi do dalšího dne. Začali jsme bohužel chytat ryby do 15 kg, které nám nestačili, tak jsme postupně padali pořadím až na sedmé místo. Spoléhali jsme na poslední noc, ale přicházeli zase ryby do 15 kg. Vše se změnilo v sedm hodin ráno posledního dne. Chytli jsme neuvěřitelné dvě ryby které nás posunuli až na první místo, kde jsme již zůstali až do konce závodů.

     Znáte Katlov dobře ? 

    Filip:  Já jsem byl na Katlově poprvé, ale nějaké informace jsem si do předu zjistil, ale za to Adam s naším koučem Michalem byli na Katlově poněkolikáté, tak jsme využili jejich zkušenosti.

      Jak jste se na závod připravovali ? 

      Přípravy na závod začínali cca 14 dní před samotným závodem. Nejdříve přes sociální sítě, poté telefonicky. Myslím si že jsme se na závod výborně připravili, což se ukázalo taky jako klíčový bod.

     Kolikátá společná rybačka to pro Vás byla ?

Byla to pro nás čtvrtá společná rybačka a opravdu jsme si tento závod užili se vším šudy.

     Naše čtenáře by mohlo zajímat jestli spolu na břehu spolupracujete, nebo si jedete každý "svoje" ?

Na břehu společně spolupracujeme, myslím si že to je také klíčové při závodech- společná domluva a taktika.

     A teď to hlavní. Čeká vás velký závod a tím je juniorské mistrovství Evropy. Budete na něm reprezentovat Českou republiku. Bude to jistě velký zážitek a to od slavnostního ceremoniálu až po samotný závod. Přípravy už probíhají ??

     Na Evropský šampionát se velice těšíme, pokusíme se reprezentovat ČR jak jen nejlíp to půjde. Do příprav jsme se pustili hned po návratu z kvalifikace. Ale nyní už máme vše domluvené, už zbývá jen zabalit své vybavení a vyrazit.

     Hodně bude záležet na losu, tak jako na většině závodu. Máte nějaké tajné přání, na kterém mole by jste chtěli lovit ? 

      Tajné přání určitě máme, přáli by jsme si molo čísla 10 nebo molo 1. Na těchto místech se ryby zdržují pravidelně, a to by nám také mohlo pomoci.

     Jste domluveni kdo půjde losovat ?

 Filip: Domluveni už jsme, půjdu losovat já.

     Už víte kdo s Vámi bude na mole jako kapitán ? 

    Kdo s námi bude jako kapitán už víme, budeme mít na mole dokonce dva kapitány, Michala Kořánka a Karla Nikla.

     Nechávají kapitáni přípravy jen na Vás, nebo se zapojuje do plánováni již teď před závodem ? 

Kapitáni se s námi na závod připravují taky a s přípravami nám pomáhají.

      Máte znovu zálusk na nejtěžší rybu závodu jako se Vám podařila zdolat při kvalifikaci ? Budete tomu přizpůsobovat nějak taktiku ? 

     Bylo by opět dobré chytit největší rybu závodu, ale není to náš největší cíl.

      Tak hoši já Vám moc děkuji za krátký rozhovor. Je před Vámi velký svátek ! Ať už to dopadne jakkoli, pořádně si ho užijte, ať máte na co vzpomínat !!! Mějte dobrý los ! :-)    Tomáš

Děkujeme moc, do závodu dáme vše co umíme a budeme věřit v dobrý konec.