Pápa hledá parťáka

     PÁPA HLEDÁ PARŤÁKA  je náš nový projekt, který si dal za úkol najít rybářského kolegu pro vítěze naší soutěže hledá se Junior Petra Papouška. 

     Přihlásili jsme prestižní závod na jezeře Katlov a Petr potřebuje parťáka. Závod je kvalifikací na mistrovství Evropy konané každoročně na jezeře Jakuba Vágnera. 

     V roce 2017 jeden z našich týmů dokonce obsadil nádherné 4 místo... 

     I ty se můžeš zúčastnit tohoto kaprařského klání v roce 2018 v týmu Night Hunters a v barvách firmy Mikbaits. Jediné co pro to musíš momentálně udělat, je poslat email na nighthunters@email.cz a do něj nám napsat něco o sobě. 

     Důležitý je Tvůj věk, který musí být v době konání závodů na Katlově ( 28.4 - 1.5.2018 ) mezi 13 a 18 lety. 

Tak neváhej, tato šance se již nemusí nikdy opakovat. Těšíme se na tvůj email :-)


Soutěž je tentokrát věnována pouze klukům a případně holkám z České republiky
Naše soutěž se dostala do FINÁLE !!! 

     Jsme ve finále. Máme poslední dva závodníky, kteří nám momentálně poslali práce, které rozhodnou o tom kdo z nich pojede s Pápou na kaprařské závody. 

     Vás, naše čtenáře a fanoušky, bychom chtěli poprosit, abyste rozhodly kdo z těchto dvou si více zaslouží jet závodit. Oba kluci jsou velice nadšení do rybařiny a po celou dobu projektu byli svými výkony vyrovnaní. 

     Pod tímto odstavcem uveřejníme jejich práce a Vás moc prosíme, abyste pro jednoho z nich hlasovaly na našich facebookových stránkách. Stačí do komentářů pod příspěvek napsat jméno Vašeho favorita :-)                                               Děkujeme  ! 

                                                                                                                                     Tým NH

 

Zadání úkolu znělo takto:
     "Tentokrát to bude čistě v tvojí režii. Chceme po tobě, abys popsal průběh tvého působení v projektu. Chceme určitě formou článku (ideálně proloženy fotkami) a pak bude už jen na tobě jestli přidáš něco navíc nebo ne. Tvůj článek zveřejníme na našich stránkách a lidé sledující náš Facebook rozhodnou svými hlasy o tom kdo postoupí !" 


Práce: ŠTĚPÁNA  TAUERA


Práce: PAVLA NOVÁKA


Pápa hledá parťáka,aneb můj postup soutěží...

Zdravím Vás u posledního úkolu...

     V tomto článku bych rád shrnul mé působení v projektu "Pápa hledá parťáka" který připravili kluci z Nighthunters. Rád bych Vám popsal svou cestu, všechny úkoly své pocity a v neposlední řadě také všechny strasti i radosti v této skvělé soutěži a velké zkoušce. Jdeme na to! 

Nejprve něco málo o mě :-)

     Jmenuji se Pavel Novák, ale všichni mi říkají Novi. Je mi 15 let a pocházím z malé vesničky Cetoraz na pomezí Vysočiny a jižních Čech. Naprosto jsem se zbláznil do lovu kaprů! Kaprařina je podle mě jeden z nejušlechtilejších a nejnádhernějších sportů. Kapr je překrásná bojovná ryba, která je ovšem také velmi křehká a proto se k ní musíme chovat opatrně a s úctou, protože si to rozhodně zaslouží. Vyznávám jedině styl chyť a pusť! U vody nejvíce miluji kromě přírody a kaprů také svobodu a volnost, proto se jí také snažím dávat všem svým úlovkům!

Jak jsem se k soutěži vlastně dostal?

Pamatuji si to velmi přesně!

     Jednoho listopadového večera jsem listoval po Facebooku a jelikož sleduji již dlouhou dobu stránku Nighthunters, vykoukl na mě náhle poutavý letáček, kde stálo, že Petr Papoušek alias "Pápa" shání mladého zapáleného kapraře, který by se po jeho boku zúčastnil kvalifikace na ECCHJ, aneb Mistrovství juniorů v lovu kaprů na jezeře Katlov !

     Zúčastnit se těchto závodů bylo vždy mým snem! Podmínkou účasti bylo jediné... Poslat krátký E-mail o sobě! Tuto nabídku jsem samozřejmě nemohl odmítnout! A tak jsem se plný vzrušení vrhl do tvorby mého mailu. Práce mi šla celkem rychle od ruky a mé dílko bylo za chvíli hotové. Nezbývalo nic jiného, než ho odeslat a pak už jen čekat!

Jak čas běžel...

     Jak čas běžel, myšlenky na soutěž se mi vytrácely z hlavy a já na vše začal pomalu zapomínat. Vše se mi ale rychle připomnělo v momentu, kdy jsme si jednoho zimního dne volali přes skype s mým dobrým kamarádem Lukášem Žáčkem (který se shodou okolností přihlásil do stejné soutěže).

     Sdělil mi, že je ve vybrané desítce nejlepších, kteří dále postupují, a zeptal se mě na mou emailovou adresu. "Pavelnovi120" odpověděl jsem. "Hej! Ta adresa je tu taky! Jsme tam chlape!" vykřikl nadšeným hlasem! Jelikož jsem mu zprvu nevěřil, šel jsem se přesvědčit na vlastní oči a přihlásil se na svůj mail. A opravdu! Hned na mě vykoukla stručná zpráva od NH, která potvrzovala, že se budu moci rvát o postup do dalších kol! Tak pro mě tato velkolepá soutěž začala.

První úkol a první strach

     Po radosti a veselí z postupu náhle přišla velká rána a tvrdý pád na zem! Natočit selfie video o sobě + tři důvody proč bych měl právě já postoupit dále v soutěži. Vymýšlení monologu a následné natáčení mi nedělalo až zas takový problém, ovšem nejvíce mě děsilo stříhání a zpracovávání videa. "Já v životě nesestříhal ani vteřinu žádného videa! Jak teď mám soutěžit a třeba i doufat v možné vítězství? Ou!" Byl jsem doslova zdrcen!

     Ovšem po konzultaci s Lukášem, kdy mi byly vysvětleny počáteční funkce a vlastnost Movie Makeru jsem dostal novou energii a víru. Nakonec jsem video úspěšně dal "do kupy" a pak už stačilo pouze doladit hudbu v pozadí a práci jsem odeslal. Následná pozitivní reakce a postup do dalšího kola mě velice potěšil a povzbudil.

Jediným problémem byl lyžák!

     Po zjištění druhého úkolu ve mně radost z předcházejícího postupu ještě narostla! Druhým úkolem totiž bylo představit si, že vlastním firmu na výrobu nástrah a návnad a vymyslet poutavý letáček, kterým bych svou firmu prezentoval. Tento úkol mi opravdu padl do noty! Důvody byly dva: Mohl jsem zde upustit uzdu své fantazii a použít program Corel Draw, který dobře ovládám a je pro tyto účely jako stvořený. Jediným problémem, se kterým jsem se musel potýkat byla účast na lyžařském kurzu, kam jsem si nemohl vzít počítač, abych pracoval na zadaném úkolu. Na druhou stranu mi ale tento týdenní pobyt pomohl se dokonale odreagovala a zrelaxovat + navíc jsem měl spoustu času na promýšlení, jak vše zhotovit. Když jsem přijel z hor domů, měl jsem vše perfektně promyšlené, stačilo už jen sednout k počítači a tvořit. Vše šlo jak po másle a výsledek - postup mezi 7 nejlepších!

Třetí úkol byl nejlepší!

     Čas plynul jako voda v řece a náhle tu byl 3. úkol. Jak jsem tak procházel soutěží, čekal jsem, že tento úkol přijde a musím se přiznat, že jsem se na něj dost těšil! Úkolem bylo vytvořit postup výroby svého nejoblíbenějšího návazce. Tvorba návazců je pro mě rituál, který dělám před každou výpravou a mám tuto skvělou činnost moc rád! Proto pro mě tato výzva nebyla téměř žádný problém! Sice jsem měl občas trošičku problémy s focením, kvůli tmavé garáži, kde jsem vše vytvářel, ale řekl bych, že se mi nakonec podařilo tyto problémy doladit a vznikly celkem hezké snímky.  Pak už stačilo vše jen přenést do počítače a rázem tu byla prezentace v programu Powerpointu, která mě poslala do 4. kola!

4. kolo byla výzva

      Byl čtvrtek 15.února a já seděl ve škole a čekal na čtvrtou hodinu - biologii. Ve třídě se zrovna nic zajímavého nedělo a tak jsem se šel podívat, co se děje na sociálních sítích. V tom náhle na mě vyskočil Messenger a zpráva od Pápy, že potřebuje rychlou odpověď na otázku - jestli se pojedu podívat na For Fishing 2018! Návštěvu téhle velkolepé události jsem samozřejmě v plánu měl a to hned následující den! Dozvěděl jsem se také, že mi tam osobně sdělí zadání dalšího úkolu, který by mě dostal již do nejlepší pětky.

     A bylo to tu! Než jsem se nadál, stáli jsme s mamkou v Praze před PVA expem, kde se mělo vše odehrát! Po nekonečném čekání v dlouhé řadě před výstavištěm jsme konečně byli uvnitř! Okolo půl desáté jsme se šli podívat za Pápou na stánek Starbaits, kde byl po celou dobu FF. Po chvilce povídání se se mnou tenhle sympatický týpek vyfotil a nakonec mi ještě prozradil, že úkolem bude vytvořit článek z tohoto velkolepého veletrhu.

     Jelikož mě mamka po celou dobu fotila, nebyl opět s ničím žádný velký problém a já se už těšil domů, na tvorbu mého dalšího díla! Fotky, protože byly focené přes telefon, měli sice trošku horší kvalitu, ale nakonec vše dopadlo, jak mělo a já s klidným srdcem odeslal svůj čtvrtý úkol. Po pár dnech jsem se dozvěděl, že jsem v TOP 3! Splnění snu bylo velmi blízko!

Strach z vyloučení

     Být mezi třemi nejlepšími pro mě bylo velikou ctí, ale přeci jen jsem chtěl dojít ještě dále! V cestě mi ovšem stál nelehký úkol - 5. úkol - vybrat si jednu ze tří významných osobností české kaprařiny a vymyslet si na ni několik otázek, které by ji mohly být položeny. Vybral jsem si pana Michala Kučeru - majitele firmy Mikbaits, pro kterého jsem vymyslel celkem 11 otázek. Po chvilce zamýšlení jsem dokument s otázkami vyrobil a s čistým svědomím také odeslal.

     Když jsem šel druhý den ráno do školy, všechno mi v hlavě šrotovalo a napadlo mě, že jednoho z nás čeká vyloučení ze soutěže. Vzápětí jsem si ale připomněl, že do plnění úkolu, jsem dal všechno, stejně jako do všech předešlých výzev a tak by vyloučení nemuselo potkat právě mě. A řekl jsem si: "Ať vyhraje ten nejlepší!"

     Když v neděli přišlo vyhlášení, rozbušilo se mi srdce! V té zprávě stálo: "Ahoj kamaráde, dnes to bude stručné :-). Tímto emailem potvrzujeme Tvůj postup do finále naší soutěže ! Gratulujeme!!!" Když jsem ta poslední slůvka dočetl, měl jsem takovou radost, že jsem tomu všemu ani nemohl uvěřit! "Finále! Je to tam!" Neustále jsem si opakoval...

Závěr

     A je to tady! Závěr mého povídání a vlastně i závěr celé soutěže! Musím říct, že mi bude smutno! Vždy to velké očekávání na nový úkol, zábava u tvoření a pak následovné napětí před vyhlašování! Bude mi to vše velice chybět!

     Pokud jste dočetli až sem a článek o mém putování za velkým snem se Vám líbil, podpořte mě prosím svým hlasem a pošlete mě na Katlov :-)

Mějte se krásně, užívejte si rybařiny a života, žijte naplno!

Se srdečným pozdravem

Pavel Novi Novák