Petr Papoušek 
JUNIOR 2017Petr Papoušek 

- přezdívka v týmu - Pápa

- 15let 

- vítěz projektu Hledá se junior 2017 

 - kaprařina ( občas zajde na dravce )

 - rybaření už od malinka, ale povolenka v 8 letech

Můj nejcennější kapr 

     Cesta za tímto kaprem mi trvala dlouho dobu. Musel jsem překonat různé překážky. Nebylo to jednoduché, ale zvládl jsem to...  Nedokážete si představit ten pocit, když vytáhnete z vody cca stejně staré zvíře jako jste Vy sám. Nepopsatelný zážitek...

     Ale není to jen můj úspěch. Je to  úspěch i Těch, kteří za mnou stáli, věřili mi a od malička vedli k tomu, jak se chovat k přírodě a co pro nás všechny znamená. Zvláštní poděkování patří Tomáši Peckovi a firmě Mikbaits za všechnu jejich podporu. Největší poděkování však samozřejmě patří mé rodině, protože si moc dobře uvědomuji, že bez té bych nebyl tam kde momentálně jsem. Díky !!! Pápa 

         Chtěl bych jen dodat, že tuto rybu si Pápa opravdu vydřel ! Ve velmi těžkých podmínkách na začátku jara, kdy je voda ještě velmi studená neváhal strávit několik dní na svazové vodě a se svým kamarádem nachytali opravdu krásné kapry.  Této třešničce na dortu chybělo  jen málo do magické hmotnosti. 

         To však není to důležité co Petr ve svém příspěvku vyzdvihuje a to jen svědčí o tom co opravdu cítí k přírodě, o které se v příspěvku zmínil... Pápo máš mou poklonu !    

PS: když mi Pápa posílal příspěvek abych ho zveřejnil, poprosil mě jestli bych tam mohl zdůraznit že to psal srdíčkem... 

        Myslím že není co dodat...                          

                                                                                                                                 Tomáš


Poohlédnutí za rokem 2017

Ahoj,
     zdravím Vás s poohlédnutím se za rokem 2017. Tuto sezónu někteří měli za úspěšnou, pro jiné byla možná méně. Přesto však věřím, že si rybařinu všichni dokonale užívali. Věřím, že mnoha rybářům změnila život třeba chycením své trofejní ryby, nebo si jiní například vybudovali lepší vztah k přírodě.
     Já jsem v této sezóně změnil pohled jak na rybařinu, tak na chování se k okolnímu prostředí. Kaprařina a příroda kolem našich vod pro mě znamená opravdu hodně.
Jelikož jsem soutěživý typ, tak jsem se na začátku sezóny přihlásil do projektu skupiny Night Hunters. Ten se mi podařilo vyhrát a stal jsem se jejich členem. Věřím, že s klukama mám perfektní vztah a od té doby vymýšlíme různé soutěže, projekty a další věci, se kterými Vás průběžně seznamujeme. Také si strašně cením toho, že Mikbaits si mě vybrali jako juniora a od té doby spolupracuji i s touto firmou. Velice si toho cením a velice mi na ni záleží, tak jako na spolupráci se skupinou Night Hunters.
     Tato sezóna mi dala doopravdy mnoho. Takže do té nové Vám přeji mnoho zdraví, krásných úlovků a kupu pěkných fotek od vody :-)

                                                                              Za Night Hunters a Mikbaits junior Petr Papoušek


KONEC SEZÓNY 2017

Ahoj,
     máme tady závěr sezóny.Počasí na Moravě není moc dobré.Přesto jsme naposledy vyrazili na naši oblíbenou vodu.Rozhodli jsme se potrápit nějakého dravce.Vyrazili jsme brzo ráno.Na lov jsme neměli moc času,ale přesto se povedl nějaký ten dravec.Na břeh se podíval menší nádherně vybarvený okoun,ale také dvě štičky.
     Ukončení sezóny proběhlo skvěle.Udělali jsme si s tátou a kamarádem pěknou procházku kolem vody a rozloučili jsme se s vodou a se svatým Petrem.
                                                                                                                        Za NH Pápa 


KATLOV

     Ahoj první víkend v listopadu jsme se vydali na závod Top junior 2017 na Katlov. Bohužel těsně před závodem jsme se dozvěděli, že můj soupeř nemůže přijet.Tak jsme si řekli, že si uděláme jen takový menší závod mezi sebou a budeme to brát jako takové setkání se členy týmu.
     Po příjezdu na Katlov panovalo dost větrné počasí. Rozdělili jsme si mola a hned jsme vyrazili na lov. Počasí nebylo nic moc a strašně foukalo.Voda měla pouhých 6 stupňů a ryby bohužel nespolupracovali.Chtěli jsme alespoň docílit nějaký ten záběr, což se nám naštěstí povedlo. Honza a Tom vytáhli každý kapra kolem 65 cm. Pro tuto rybu jsme sice nepřijeli, ale v tomto počasí i tyto nakonec potěšily.
     Víkend jsme si parádně užili, natočili jsme videa, naplánovali jsme akce na rok 2018 a mnoho dalšího, ale to se dozvíte v průběhu příštího roku.
                                                                                                                                                  Pápa 


Babí léto

     Je tu babí léto. S klesající teplotou vody ryby začínají být ryby opatrné, aktivita se snižuje. Neváhali jsme a s tátou jsme vyrazili k vodě. Vzal jsem si lehkou kaprařinu a hurá na ně. S sebou jsem si vzal zimní speciál WS2 a návazec typu Chod rig s plovkou Pampelišky.
Jeli jsme jenom na 2 hodinky, to hlavní bylo strávit chvilinku volna v přírodě.
K nástraze jsem napíchl malé PVA a letělo to do vody. Za necelou hodinku přišla jízda na jednu 20mm kuličku WS2 a na prutě krásně stavěný šupináč kolem 55 cm, což na tu vodu, kde jsme byli, byla fantastická ryba. Poté už nic nepřišlo, ale přesto jsem měl velikou radost.

Děkuji táto za pěkné strávené odpoledne u vody !

Za Night Hunters Petr


Krátká zpráva od vody

     V pátek jsem se s kamarádem vypravil na jednu naši oblíbenou přehradu. Na této výpravě mi nejvíce fungovala plovka pampelišky a samostatná koule. Vytáhl jsem 2 pěkné kapříky okolo 60cm a tři menší.
Pro mě bylo hlavní si užít krásný den a k tomu chytnout i nějakou tu rybu a to se podařilo. Petr 


     Je tu září, začíná počasí na velké kapry a právě v tomto měsíci se konaly další dva velké závody.

     První z nich byl závod World carp classic, který se konal na jezeru Lac de Madine.Tohoto závodu se zúčastnilo celkem 100 týmů. Karel Nikl dlouho sahal po obhajobě loňského vítězství, ale nakonec chvíli před koncem závodu ho dva týmy předběhly a celkově skončil na krásném třetím místě. Byla to velká škoda, byli by prvním týmem kterému by se podařilo vyhrát 2x po sobě...

     Druhý závod se konal na Zemplínské Šíravě na Slovensku. Na tomto závodě se dařilo týmům Mikbaits. Čtyři týmy se umístili do nejlepších 10, což je úžasný výsledek na tomto extrémním závodě. Navíc největší rybu závodu ulovil tým Mikbaits II. Na Šíravě se tento rok děli věci. Počasí bylo jako na houpačce a asi největší problém byla velmi vysoká aktivita nebodovaných kaprů, kterých se chytlo nespočetně...
   

      Třetím takový menší 😀závod byl v režii Night Hunters. Závod mladých rybářů, který se konal na jezeře Vacička.Tento závod kluci uspořádali, aby zjistili kdo je nejtalentovanější u našich Slovenských kamarádů. Vítězem se stal Tomáš Maslén a právě s ním si to rozdám na krásném jezeře Katlov.

Děkujeme že pomáháte s námi rozvíjet skupinu Night Hunters. Petr Papoušek


Konečné pořadí WCC 2017

1) Tim Paisley-Lee Jackson-Benji Petutshnig-Fisherlauser - 25,5 - 25 - 21,7 kilogramů (celkem 72,2 kilogramů)

2) Sebastian Brandau-Florian Halder-Emir Lezic - 24,3 - 23,8 - 21,3 kilogramů (celkem 69,4 kilogramů)

3) Karel Nikl-Jan Dadák-Jakub Kumsta - 23,2 - 22,9 - 20 kilogramů (celkem 66,1 kilogramů)


Petr a jeho pohled na dva zajímavé závody

     Konec prázdnin před mým nástupem do školy do Vodňan patřil dvěma závodům v kaprařině, které patří mezi největší v Evropě.
     V půli srpna začal na Novomlýnských nádržích,konkrétně na Dyji 5,největší závod konaný v České Republice. Jmenuje se Stairs2hell. Tohoto závodu se zúčastnilo celkem 60 týmů. z toho 5 týmů reprezentovalo firmu Mikbaits.
     Celkovým vítězem se stal tým Starbaits SK, na druhém místě byl CT Libuň a na třetím UFO Fishing. Kluci z týmu Mikbaits II. poslední nocí vybojovali zasloužené 5.místo a vítězství ve svém sektoru. Tým Mikbaits Slovensko vybojoval nádherné 10.místo.
     Na kluky jsem se byl osobně podívat a mohu vám říci, že tento závod byl jeden nejvyrovnanější ze všech co jsem kdy viděl.
 

     Druhá soutěž se konala na jezeře Lac du Der. Tam firmu Mikbaits reprezentoval tým ve složení Jan Hubka, Aleš Moc a David Marysko. Toto klání se jmenuje World carp Master (WCM). Závodu se účastnilo celkem 68 týmů z 15 zemí světa.
     Klukům se od druhého dne zhoršilo počasí a to na takových jezerech na kapry platí. Třetí den ulovili svou první rybu. Chytili krásného kapra o váze 8,6 kg. Nakonec to byly jejich jediné body, a tento úlovek je vyšvihl na parádní 21 místo.

     Podle mě jsou oba tyto závody na vysoké úrovni, organizátoři je mají do detailu vymyšlené. Určitě v kvalitě budou pokračovat a já doufám, že se na ně někdy dostanu také jako závodník.

                                                                                                                      Za NH Petr Papoušek 


Zeptali jsme se Petra Papouška jak vlastně začal rybařit ?

     Petr:    "Jak jsem se dostal k rybařině ? Už jako malé dítě. V kočárku jsem s tátou jezdil k vodě a on mi předával své zkušenosti.
Když jsem potom začal chodit, táta mi koupil moji první židličku a já jsem s ním seděl u prutů. Natolik mě to chytlo, že už jsem si chtěl nahodit a chytat ryby sám.To mi bylo 6 let. Musel jsem ale počkat až mi bude 8 let a budu si moci udělat svůj rybářský lístek a rybářskou povolenku. Povolenku jsem chtěl tak získat, až jsem pomale zapomínal na školu a každý večer jsem se učil poznávat ryby, doby hájení atd.
     Testy jsem úspěšně zvládnul a to mi dalo takový náboj, jezdit pořád na ryby. Jezdili jsme s tátou hodně často a právě rybařina mě naučila jak se chovat k přírodě.
A právě to, že jsem u té rybařiny vydržel vedlo k tomu, že jsem se dostal do týmu Night Hunters, do týmu Mikbaits a také na Rybářskou školu do Vodňan.
     Děkuji tátovi, klukům z Night Hunters, strejdovi Tomášovi a všem kdo mě vedl k rybařině😀🐟" 


Pápa : "MIKBAITS GOO !!!"

     S tátou jsme si naplánovali týdenní výpravu na jednu štěrkopískovnu na jižní moravu. Vyjeli jsme v neděli v pozdním odpoledni. Na místě, které jsme měli naplánované, nikdo neseděl, takže jsme pomalu nosili věci na naše vybrané místo a chystali jsme tábor. Ještě v tento den jsme připravili montáže a pruty nahodili do vody s hrstí kuliček.Do půlnoci záběr nepřišel.O půlnoci jsme vytáhli pruty a zjistili jsme,že na dně je velký nános bahna. Olova i nástrahy nám strašně smrděly.
     V pondělí ráno jsem vyjel na člunu oťukávat dno. Zjistil jsem, že musíme chytat buď hodně blízko u svého břehu nebo v blízkosti ostrova, který byl vzdálen cca 100m. Taťka se rozhodl,že bude chytat u svého břehu a já u ostrova. Připravili jsme si první krmnou dávku z pelet a boilie od Mikbaits. Na jeden prut jsem navázal návazec typu Chod rig se 14mm plovoucím boilie Pampelišky a na druhý prut jsem navázal navazec ze ztužené šňůrky Synx dark od Krystonu a napíchnul jsem boilie 2x24mm G7. Celé dopoledne záběr nepřišel. Cca v pět hodin odpoledne přišel první záběr, jednalo se o malého kapříka na navazec typu Chod rig. Tato ryba nám rozjela příjemný kolotoč spousty záběrů. Chytali jsme spousty kaprů kolem 50cm i na 2x24mm boilie, které jsem měl extra vytvrdlé. Měl jsem navázany i návazec o kterém jsem si myslel, že taková ryba to nemůže vzít, ale stejně kapr o kolo 50cm to vzal. Na tomto revíru bylo neskutečně mnoho malých kaprů a tak nezbývalo než stále dokrmovat a čekat než velká ryba narazí na naše krmení a snad i na naše nástrahy.
     V úterý jsme pruty znovu nahodili do našich krmných míst a čekali jestli na záběr. Kapříci byli stále aktivní a tak jsme dokrmovali a přehazovali. Kolem páté hodiny, taťka si vzal kolo a říkal, že zajede nakoupit. Mezitím co odjel jsem měl na pravý prut padák, říkal jsem si, že to bude zase malý kapr. Zvedám prut, přisekávám a už se cítil větší odpor než u menších kapříku. Po půl hodinovém souboji vytahuji bojovného šupináče. Měří 88cm a 9,5kg. Mám z něho obrovskou radost. Kapr přišel na nové boilie z řady Mikbaits G7. Do večera přišlo ještě pár menších kapříků.
     Ve středu se děl velice podobný scénář jako v úterý. Táta před polednem si vzal kolo a jel zase nakoupit. Na levý prut,kde jsem měl boilie 2x24mm G2 jsem měl parádní jízdu. Přisekávám a zase jsem cítil velký odpor. Tato ryba byla ještě více bojovná než ta v úterý. Po hodině a půl vytahuji dalšího nádherného šupináče, který měl 85cm a 10kg váhy. Háček Centurion od firmy Carp'R'US seděl v koutku ryby úplně bezvadně. Udělali jsme pár fotek na památku a šel zpět do vody jako jeho včerejší bráška. Po náročném souboji jsem si šel na chvíli lehnout a táta mezitím vytáhl snad 20 kaprů ze svého břehu.
      Ve čtvrtek a v pátek bylo zataženo a to se projevilo i na aktivitě ryb. Menší kapři už na naše boilie moc nereagovali. Přesto tátovi se podařilo pár kaprů ze svého břehu vytáhnout.
      V sobotu přišla ta nejhorší část výpravy a to balení. Výpravu jsme si parádně užili,nachytali jsme spousty kaprů kolem 50cm a 2 pěkne o kolo 10kg. Tyto dvě pěkné ryby jsou mými největšími kapry ze svazové vody. Nejlépe nám fungovalo nové boilie z dílny Mikbaits G7 a také moje jistota G2.
     V neposlední řadě bych chtěl poděkovat taťkovi za krásný týden strávený u vody.
Za Night Hunters Petr Papoušek
MIKBAITS GOOO 


Týden na rybách


     V pátek 15.5.2017 jsme se s Peťem Tomanem vydali na Brněnskou přehradu.Když jsme přijížděli,tak jsme si všimli,že asi bude problém najít nějaké místo.Na břehu přehrady bylo tolik rybářů,až jsme se sami divili.Nezbývalo nic jiného než se podívat na naše nejoblíbenější místa.Jak jsme předpokládali tak byla plná.Asi po hodině hledání jsme našli parádní místo kde nechodí moc lidí a pěkné ryby zde byli také chyceny.Začali jsme na toto místo nosit věci a řekli jsme si,že nejprve postavíme bivaky,protože na tento den hlásili přeháňky.
     

     Poté co jsme je postavili napumpovali jsme člun a připravili jsme si první dávku krmení.Krmili jsme peletami Coppens a boiliem Mikbaits řadou Classic.Věděli jsme že cca 20 metrů od břehu je koryto.Jeden prut právě směřoval tam.K tomuto prutu jsme nakrmili cca 0,5 kg pelet a 0,5 kg boilliesu. Zbylé tři pruty jsme nahodili do vzdálenosti 70-85 metrů.Tam jsme zakrmili plošně 2 kg pelet a 1 kg boiliesu. Už to konečně přišlo,chystání prutů,to mám nejraději.S tím to si vždycky vyhrávám.Na pravý prut,který jsem házel na kraj krmného místa jsem napíchl jednu kuličku od firmy Mikbaits a to Spiceman PAMPELIŠKA ve 20mm.Na levý prut jsem napíchl plovoucí kukuřičku od firmy Enterprise Tackle a Spiceman PIKANTNÍ ŠVESTKU a zabalil jsem to do pasty PIKANTNÍ ŠVESTKA a tento prut jsem házel přímo do krmného místa.Teď nezbývalo než čekat.
Celé odpoledne záběr nepřišel.V 10:00 přišel první záběr. Vytáhl jsem kapříka kolem 50 cm. Do půlnoci už se nic nedělo.

     V úterý ve 4:00 jsme pruty nahodili zpět do vody a zalezli jsme zpět do spacáku.
Za necelou hodinu mě vzbudil příposlech.Vyběhl jsem z bivaku,zasekl a tahal jsem menšího kapříka.Cca hodinu po mém kaprovi,vytáhl také Peťa menšího kapra.Poté už záběr nepřišel.V 11:00 jsme nachystali další krmnou dávku a jeli jsme nakrmit.Kolem třetí hodiny přijel se za námi podívat taťka.V 16:15 začal hrát český tým svůj zápas na Mistrovství světa v hokeji.Neodolali jsme a na tento zápas jsme sledovali na tabletu.Přesně v ten moment co začal zápas tak se mi rozjel pravý prut na kterém byla PAMPELIŠKA od firmy Mikbaits. Vytáhl jsem kapříka okolo 55 cm.Prut jsem nahodil zpět a šel jsem se dívat na hokej. Netrvalo to ani 5 min a rozjel se i ten pravý prut, na kterém byla pikantní švestka.Po 15 min jsem vytáhl nádherného šupináče s délkou 66cm. Měl jsem velikou radost.Šel jsem se dívat zase na hokej a já už jsem do půlnoci záběr neudělal.Peťa do půlnoci udělal 2 menší ryby.O půlnoci jsme stáhli pruty,šli jsme si lehnout do bivaku a museli jsme čekat do rána až budeme moci zase nahodit.

     Ve středu jsme zase brzy vstali.Ve 4:01 už všechny pruty byli ve vodě.Zalezli jsme zpět do bivaku,zapnul jsem příposlech a usnul.Vzbudil jsem se v 8:00 a já jsem neměl ani píííp. Peťa říkal,že měl 4 záběry,ale že prý vytáhl z toho jen 2 ryby.Říkal jsem si, že přehodím pruty jestli to náhodou není zamotaný.Nástrahy byly v pohodě,jenom to ryba nenašla.Pod háček jsem našil jednu kuličku PAMPELIŠKY ve 24 mm, že bych chtěl chytit větší rybu.Nahodil jsem ale s velkým problémem,zlomil se mi prut při náhozu... Tak nic,beru si jiný a teď to už letí bez problému.Za hodinu jízda na 24 mm kuličku,tak si říkám ,,to je on pro kterého jsme jeli". Vytáhl jsem menšího kapříka. Prut nahazuji zpět.Celé odpoledne už žádný záběr nebyl.Ve 23:30 přichází jízda na jednu 20 mm kuličku pikantní švestky a já zdolávám nádherného řádkáče s délkou 58 cm, nádherná ryba.Peťa měl potom ještě jednu jízdu za 5 min 12,ale ryba mu spadla.

     Ve čtvrtek dopoledne jsme žádnou rybu nechytili.V 11:00 jsme zase jeli přikrmit.Bylo neskutečné horko,tak ryby byli vyjety na mělčině. Kolem 19:00 Peťa říkal,že vyzkouší peletu. Po 20 min vytáhl cejna. Peletu hodil zpět.Netrvalo to ani hodinu a měl padák. Přisekl a už cítil,že to bude lepší ryba.Po 20 min pěkného souboje vytáhl nádherného lysce s délkou 65 cm a váhou 6,5kg. Nádherná ryba.V 21:45 zdolávám dalšího pěkného řádkáče s délkou 53 cm.
V pátek jsme ráno vytáhli 3 malé kapříky.Tento den se nic zajímavého nestalo.Večer za námi přijeli taťka s kamarádem,tak jsme pozorovali dravce jak loví,zahráli jsme si poker a užívali jsme si konec naší výpravy.
     V sobotu to byl nejhorší den.Museli jsme balit! Na druhou stranu jsem se těšil domů na rodinu a byl jsem šťastný,že jsem u vody mohl vůbec být.
Výpravu hodnotím velice dobře a už se těším na další.
           

                                                                                      Petr Papoušek-Night Hunters, Mikbaits Junior