Šárka Kaucká
      O šárce už slýchám dlouho. Stihla toho za poslední roky opravdu mnoho. Viděl jsem ji v několika novinách a dokonce se dostala na titulní stranu katalogu jednoho z předních výrobců nástrah a návnad na ryby. Když souhlasila s krátkým rozhovorem, byl jsem moc rád. Pojďme na to...

Je o Tobě Šárko známo, že miluješ kaprařinu. Jak se to stane, že se dívka zamiluje do vůně rybiny?

        To je jednoduché, zamilujete se do přírody, do svítání, do západu sluníčka, ale i do deště a do chladu, který Vás nutí být zalezlý ve spacáku. (Jediné co na rybách nemám ráda je vítr ) a láska k rybám?, to už přijde samo. Pamatuju si ,když jsem v ruce držela poprvé prut. Ten adrenalin, který se mi rozléval v žilách. Pamatuju i na to zklamání, když mi poprvé utekl velký kapr.

Kdo to nezkusí, nepochopí.

      Mám ráda tu vůni rybiny, je to součást našich životů, našeho auta i bytu, alespoň k nám nechodí nechtěné návštěvy :-D

Možná by naše čtenáře zajímalo, čím se živíš v osobním životě?

      Pracuji jako zdravotní sestra u praktického lékaře pro dospělé. O víkendech pracuji jako zdravotní dozor na sportovně - kulturních akcích.

Kolik volného času Ti při práci zbývá a kolik z tohoto času věnuješ rybařině?

      Času moc není. Jelikož pracuji i o víkendech, tak mám v sezoně většinou volný jeden víkend v měsíci, který pak trávím na rybách. Pokud to počasí a rodinné povinnosti dovolí, snažím se jezdit i přes týden na noc. Je to vlastně jedno, jestli spíte u vody, nebo doma. A spát na čerstvém vzduchu je k nezaplacení.

Snad všichni Tě dnes mají spojenou s firmou Mikbaits. Jak dlouho vaše spolupráce trvá a jak k ní vlastně došlo?

      Moje spolupráce trvá druhým rokem. A jak k ní došlo? Přes mého partnera, který již s firmou Mikbaits spolupracoval, jsem se seznámila s Kryštofem. Začala jsem zase psát zprávy od vody a více fotit. Postupně jsem poznala i Michala st. a přišla nějaká nabídka, nad kterou jsem se nerozmýšlela.

V loňském roce jsi pořádala dívčí závod. Jaký měl tento závod ohlas a plánuješ popřípadě další ročníky?

      První kaprařské závody pro ženy byly velmi náročné. Nejenom na přípravu a samotnou organizaci, zvláště když Vám někteří spolupracovníci odřeknou jeden den dopředu a vy již víte že nikoho neseženete, ale ukočírovat 16 ženských stálo hodně úsilí. Samotné závody měly velký ohlas a musím říct, že jsem na ně neslyšela žádné negativum.

Zda bude druhý ročník? No holky říkají že jo, že už jsou přihlášené :-D :-DNad druhým ročníkem samozřejmě už přemýšlím, v prvé řadě řeším změnu místa.Jelikož už teď se hlásí větší počet závodnic než v loňském roce.

       On tento závod nebyl tvůj poslední. V prestižním závodě na Tovačově jsi byla v jednom týmu s Peterem Hofierkou a Michalem Kučerou st. Byl to pro Tebe asi velký zážitek a obrovská zkušenost?

       Závody na Tovačově byla pro mě opravdu veliká zkušenost. Byla jsem nervózní už 14 dní dopředu , každý o těchto závodech mluvil v samých superlativech a já nevěděla co mě čeká . Jsem za tuto zkušenost moc ráda a doufám že se na Tovačov ještě podívám.


Zkusíme si menší quiz.......


Ryby, nebo práce? 

Ryby.

Alkohol na rybách, nebo úplně bez? 

Bez alkoholu, ale to neznamená že, si nedám skleničku vína. Ale pokud mám s sebou člun, tak alkohol nepřipadá v úvahu.

Týden, nebo jeden den? 

Týden

Svazovka, nebo soukromák? 

Svazovka

Odhoz, nebo zavážka? 

Zavážka

Hodně záběrů, nebo jeden mohykán? 

Jeden mohykán

Závod, nebo klídeček? 

Klídeček

Pop up, nebo dno?

Pop up

Odpověděla jsi týden, z jakého důvodu? Je to taktika? Dostatečný čas na relax?

      Pokud si můžu vybrat a jet na týden na ryby, což se mi například loni podařilo jen jednou a to ještě v zimě, je to z důvodu relaxu. Jelikož pracuji s lidmi, mám ráda ticho a to ticho nalézám u vody.    Když se k vodě dostanete na jeden den, je to sice fajn, ale ...ráno ve 4 vstanete ,dojedete k vodě , možná si i někde sednete, nanosíte věci z auta a než všechno nachystáte, máte skoro 6 a jste urvaná jak píšťalka. A večer celý kolotoč nanovo Když jedu na týden, mám na všechno více času. Na taktiku lovu, která začíná již samotným výběrem místa, tak na relax . V klidu si sednout s kávou v ruce, otevřít si knížku, nebo jen pozorovat vodu.

Poslední otázkou je, zda jsi šťastná a jestli máš ještě nějaké cíle v rybařině, nebo je současný stav dokonalý???

Jak by řekl klasik "Co je to štěstí ?" Ale ne vážně. Ano šťastná jsem. Dělám to, co mě baví. S partnerem máme stejného koníčka, který mě v tom, co dělám velmi podporuje.

Cíle samozřejmě mám, bez nich by nic nemělo nic smysl. Letošní cíl v rybařině mám prostý, jezdit co nejvíce k vodě a užívat si té naší krásné přírody .

                                                      Děkuji Ti mockrát za krásné odpovědi.     Honza