Slovensko - Hladá sa Junior
2017

     Stejně jako v České republice proběhla soutěž o nejlepšího mladého rybáře, snažíme se najít dalšího šikovného juniora i na Slovensku. A protože spolupracujeme s Davidem Darnadim právě na území našich východních sousedů, dostal tento projekt na starosti právě on. Aby na to nebyl sám, pomáhá mu náš další známý a tím je Slavo Drozd. 

     Projekt má svá pravidla už daná a tak se nese ve stejném duchu jako v české republice. Znamená to, že oslovíme mladé nadšence rybáře přes sociální sítě stím aby se přihlásili. Místo je pro 30 prvních a ti dostanou první úkol, který musí co nejlépe splnit. Když se jim to podaří postupují mezi nejlepších deset. Tam na ně čeká další úkol který je po jeho splnění katapultuje mezi posledních 6 účastníků a ti dostanou šanci mezi sebou závodit při víkendovém klání na jednom Slovenském jezeře. No a tam se dozvíme kteří znich jsou šikovní nejen v plnění ukolů přes počítače, aletaké u vody při lovu kaprů... Vítěz dostane ještě další možnost závodit a to přímo s prvním z naší České soutěže Petrem Papouškem, kterému nikdo neřekne jinak než Pápo. 

     Cíl našeho letošního snažení uspořádat tyto dva projekty je jediný. A tím je dopřát mladým lidem trocha zábavy jak u plnění úkolů u počítače, které do dnešní doby prostě patří, tak samozřejmě užít si i v přírodě u vody trochu té soutěživosti...


Hledá se Junior ČR

2017

      

Na jezeře Katlov se sešlo 6 nejlepších Juniorů z České Republiky a utkali se mezi sebou o titul historicky prvního Juniora, kterého jsme hledali.             Závod se velice vydařil a všichni účastníci i my jako pořadatelé jsme byli nadšení. Sešla se výborná parta lidí a všichni si to velice užili. 


     Finalisté základní soutěže na Slovensku se sejdou na revíru Jezero Vacička Carp a tam se utkají o celkového vítěze Slovenské verze. Něco o jezeře nám napsal David Darnadi:

     Jazero Vacička Carp má rozlohu 5ha. Vznik jazera sa datuje až do 70tich rokov keď vznikla prvá časť jazera. Jazero bolo neskor rozšírené a zväčšené na dnešnú rozlohu 5ha v roku 2005.          Nájdete tam všetky pôvodné druhy rýb kapor, amur, sumec, šťuka, zubáč ako aj liene, karasy a podobne. Na jazere sa nachádza 10lovných miest. Jazero je bohaté na úlovky 15kg+ no nieje núdza ani o úlovky nad 20kg, alebo atakujúce túto hranicu. Dno jazera je členité a prevažne štrkové a bahnité. Vo vode sa nenachádza veľa prekážok. Breh je z veľkej časti posiaty rákosím.


     Projekt Hladá sa Junior 2017 je u konce ( detailní informace připravujeme, některé jsou již k nahlédnutí na našich Facebookových stránkách ) a my již nyní hledáme vhodný termín na uspořádání posledního letošního závodu. Na něm se sejdou vítězové České i Slovenské verze, aby se mezi nimi rozhodlo kdo se stane celkovým šampiónem roku 2017 !