Stairs2hell
2017

     Letos v létě se náš tým zúčastnil prvního ročníku závodu na Pálavských jezerech STAIR2HELL. Celý týden jsme přinášeli informace na našich facebookových stránkách a od teď je možno si je přečíst i tady na našich stránkách pěkně popořadě.

( Naše reportáž je psána tak že se nám jednou za čas ozval náš kamarád a také člen týmu Honza, vyzvěděl od nás nějaké informace a vkládal je na facebook. Tomáš ještě teď s odstupem času k příspěvkům připsal pár informací očima závodníka na místě činu. Fotky jsme posílali jen z mobilu, takže kvalita nic moc... ) 

Tomáš:      

     Při losování jsme si vytáhli číslo tři. Vůbec nic nám to v tu chvíli neřeklo, ale už jsme se těšili k vodě. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že máme maximální hloubku dva metry a že vítr fouká a i nadále foukat má, směrem od nás, z čehož jsme nebyli vůbec nadšení. Už loni jsme za této situace na tomto jezeře chytali a ryby nám to odfouklo na druhou stranu jezera...


Pondělí 21.8 - Tomáš:

     Celý den příprav na břehu a odpoledne přišlo na řadu zmapování dna. Z toho jsme byli nadšení. Vždycky jsme chtěli chteli lovit v tak náročných podmínkách a teď se nám to splnilo. Navíc jsme před námi ve vodě našli nádhernou vyvýšenou lavici plnou sláviček. Když jsme zkoušeli tvrdost dna podběrákovou tyčí tak ty slávičky uplně chrastily... Věřili jsme, že právě tam se budou kapři jezdit krmit...

Honza:

Pondělí 21.8 - 20:30 hodin 

    Během příprav na závod jsem nechtěl kluky znervózňovat hloupejma dotazama, protože mi bylo jasné, že mají práce nad hlavu.

     Teď jsme se spojili a pár informací jsem z nich vytáhl. Nálada panuje zatím dobrá... pruty mají na místech, kterým veri na 100% a jsou pro rybu atraktivní. Ve vodě jim ukázal echolot spoustu vázek a překážek, čímž se jen potvrdilo to, co bylo videt hned po příjezdu. Hladina je o cca 1m níže, než bývá obvyklé, takže nad vodu trčí ostré kusy klacků a v noci to bude na člunu opravdu zábavná kličkovaná, kde by měl možná i Vavřinec Hradilek problemy. 

     Kluci jsou ve stavu čekání a odpočinku po rozbalovani na sluníčku (to neni oblíbená disciplína nikoho). Držme palce, ať je ráno na místě číslo 3 stále pozitivní nálada a ne vyšlapané cestičky od nervózních závodníků. Dobrou noc.    

Tomáš:  i když se nám vítr moc nepozdával, tak jsme věřili, že všechna ryba nemůže být pryč. Ve vodě je spousta vázek a my věřili, že pravě tyto úkryty ryba nebude chtít opustit a tam že bude naše šance.

klidná hladina na Pálavě
klidná hladina na Pálavě

     Honza:

    22.8 - 10:34 hodin 

     Tak jsem se s klukama konečně spojil. Předešlý den na nich zanechal stopy únavy, tak bylo těžké je vzbudit. Během noci neměli ani píp, ale taktiku nemění.

     Pruty nechávají na starých místech a kupodivu mají stále dobrou náladu. Věří, že to z těchto míst přijde.
     Dnes za klukama dorazil vítěz naší soutěže Hledá se junior- Petr Papoušek, tak doufám ,že klukům poradí a přinese jim štěstí. Tak kluci jedééééééééém!!!!!!!!

PS. Petr hned dostal za úkol par kliků 😝

Tomáš: dnes nás přijel podpořit a nasát atmosféru velkého závodu náš kamarád Petr Papoušek. Na jaře tohoto roku vyhrál projekt Hledá se junior a musím říci, že naprosto zaslouženě. Je to rybář tělem i duší a hlavně vynikající parťák !

makej Pápo makej
makej Pápo makej


   22.8 - 19:56 hodin

 Honza:

     Bylo mi jasné, že mi kluci nemají co říct, tak jsem jim zavolal až teď. Celý den vymýšleli taktiku, váleli se a nabírali síly na noc, které věří. Konečně jim před malou chvílí přišel záber, ale jak je již jejich zvykem o prvního kapra přišli ve vázkach, stejně jako loni. Naštěstí na ten první  nečekali do posledního dne jako minuly závod a tak mohou letos další záběry proměňovat v kladné body. 

      Zatím se moc bodovaných kaprů nenachytalo ( víme o 7 kusech), takže může přijít série záběrů a kluky to vyhoupne klidně na čelo závodu. Budeme jim věřit a těšit se na fotky s kaprama, kteří na sobě budou mít dědkovské pupky a vrásky jako Pamela před plastikou 👍🏼 

Tomáš: dočkali jsme se prvního záběru. Přišel od nejbližší bójky,kterou jsme udělali na odhozové vzdálenosti, kdyby náhodou začalo moc foukat a pořadatelé by zakázali vstup na vodu. První rybu jsme zkusili vytáhnout ze břehu, ale zajela do jediné vázky kterou po cestě mohla najít. Inu ryba byla tentokrát chytřejší než my. Ale to pro ni není zas nic tak težkého :-) 

první záběr
první záběr

23.8 - 8:22 hodin 

Honza:

     Čekal jsem na zprávu, kterou jsem nyní dostal. Doufal jsem, že kluci dospávají manko, které nasbírali v noci při zdolávání kaprů, ale to jsem se těžce zmýlil. První zpráva z rána zní ,, nic ! tady ryba nežije".
     Trošku začínám mít z výsledku obavy, protože tuhle zprávu jsem dostal i předešlý rok a potom už byla jen deprese a nechuť v tábořišti.
     Na druhou stranu to má i své výhody. Kluci trošku netradičně tráví volný čas při čekání.... Oproti ostatním týmům, kterým pomáhá ke zkrácení času alkohol, náš tým dělá kliky a pracuje na své postavě. I toto je cesta, která je bezesporu zdravější. Proto jim dnes jako osobní trenér na dálku dávám úkol udělat dohromady 2000 kliků a 500 sklapovaček + alespoň 3 kapry nad 10 kg.
                                                               

                                                                Zatím se mějte a večer dáme vědět, co z úkolů je splněno. 


Tomáš: když nejdou ryby, tak budeme alespoň makat, ať tu za ten týden úplně neskysneme :-).   Na břehu jsme se předháněli kdo zvedne víc, kdo udělá víc kliků a mezitím jsme všichni netrpělivě čekali, kdy už to konečně přijde...

23.8 - 17:30 hodin 

     Chtěli bychom moc poděkovat Milanu Zelinkovi a jeho firmě zelifishing za to, že nám vyšel vstříc a postaral se nám o dodání veškerého krmení na závody 👍 

Tomáš: Milana jsme poznali také na našem jarním projektu. Přijel tam tenkrát se svým bratrancem, který se závodu účastnil. Milan má můj velký obdiv, protože i přesto že je upoutaný na invalidní vozík, tak rozjíždí svou vlastní firmu Zelifishing, která se věnuje výrobě a prodeji rohlíkového boilie. A nejen toho, v jeho eshopu můžete nakoupit spoustu věcí k rybařině. Milan je skvělí člověk, který nemá problém s čímkoli pomoci. Ještě jednou mu chci za náš tým touto cestou poděkovat, že nám obstaral veškeré krmení, ale také za to že se na nás přijel podívat a povzbudit nás !!!

Zelifishing
Zelifishing

23.8 - 18:45 hodin

Honza:

     Přicházím s odpolední zprávou z místa 3, která zní pozitivněji, než všechny předešlé. I přes veškerou snahu nesplnili kluci ani jeden z ranních úkolů, které jsem jim dal 😀, ale to jsem jim ochoten odpustit, pokud v noci zabodují.
     Teď k večeru konečně udělali dva záběry od bohužel nebodovaných kaprů, ale snad je už našli a přišli jim na chuť.
     Jsem rád, že nálada v týmu má stoupající tendenci a není tak komorní, jako na loňském závodě. Pruty jsou prý převezeny a připraveny na noc a nazbrojeny těma nejlepšíma koulema. Noc je Vaše chlapci... naaa kapr naaaaaaa. 

Tomáš: konečně jsme měli více jak jeden náhodný záběr. Vlilo nám to opět energii do žil a těšíme se na noc, že se váha ryb bude konečně zvětšovat. Místa máme pod vodou luxusní, jen je trochu škoda, že je letos tak málo vody. Velká sucha se na této nádrži hodně podepsala...

vše připraveno
vše připraveno

24.8 - 10:46 hodin 

Honza:

     Vítám vás u dopoledního okénka s názvem: Úlovková listina stále prázdná..... Ale to nevadí, kluci už měli dost záběrů od menších nebodovaných ryb. Nyní nasadili větší nástrahy a začnou selektovat. Tomáš říkal ,, konečně jsme je našli, kluci se teď perou s malejma a já se na to vyspím a začnu tahat bodovaný"... No tak chci mu věřit....
     Každopádně je to stále o 3 rybách, které není nereálné chytit, protože času je stále dost. Mikbaaaaits goooooo!!! 

     24.8 - 19:20 hodin

Honza:

     Kluky čeká předposlední noc. To znamená, že mají ještě velikou šanci s výsledkem zamíchat, jako Babica s omáčkou.

     Přes den bylo nesnesitelné horko, které určitě přesahovalo 40 stupňů. Stín tam nikde není, tak mi je kluků trochu líto. Znovu tahali jen nebodované ryby. Teď se konečne trochu ochladilo tak právě upravují a převážejí dvě montáže a dvě nechávají na starých místech.

     Ráno doufám nebude úlovková tabulka prázdná a budu slyšet jen samé dobré zprávy. Tak dobrou no ( ps. Doufám, že se kluci nevyspi vůbec)

Fotografie: Tři žhavé novinky z dílny Mikbaits je možno očichat na místě cislo 3 😂

Tomáš: humor nás pořád neopouštěl ...

25.8 - 9:59 hodin

Honza:

     Ranní informace nejsou nijak přívětivé. Kluci skutečně celou noc nespali a chytali kapry. 

     Bohužel přes veškerou snahu selekce se jim nepodařilo vytáhnout bodovaného kapra a stále byli cca půl kila pod požadovanou normou.
     Přes den se při pohledu na předpověď počasí nepředpokládá velká aktivita šupinatých protějšků, ale doufejme v zázrak. Třeba se nějaký domorodec splete, nezamotá se do vázky a kluci ho zvládnou vydolovat.
     Budeme přát hodně štěstí. ps. Když někdo budete mít cestu kolem, kupte klukům nanuka, aby nám tam nezkolabovali :-) díííky :D: D

Tomáš: Včerejší noc byla pro nás opravdu akční. Odpoledne se konečně otočil vítr a bylo to znát na aktivitě ryb. Najednou nám přicházeli záběry pravidelně a ve velkých vlnách to byl mazec zdolávat. Nemáme s takovými podmínkami moc zkušeností, ale kluci Martin s Marianem se s tím poprali statečně a všechny ryby zdolali bez vyjímky. Bohužel pro nás mezi nimi opět nebyla jediná bodovaná...

Noc byla náročná
Noc byla náročná

25.8 - 20:06 hodin

Honza:

     Přinášíme vám poslední podvečerní zprávu ze závodu. Od oběda kluci neměli záběr již ani od malého kapra, konečně snad odjeli a přenechají koule svým větším bratrům, rodičům, prarodičům, v nejlepším případě praprarodičům. 

     Všichni si přejeme konečně zabodovat. Doufám, že to nedopadne stejně jako loni bez bodu. Poslední noc rozhodne, kluci nic nevymýšlejí a nechávají vodu klidnou. Jejich nástrahy leží na stejných místech od pravého poledne. Držme tedy všichni palce, ať se klukům tato noc povede, jako ještě nikdy žádná předchozí... 

to jsou panoramata...
to jsou panoramata...

26.8 - 10:47 hodin 

Honza:

     Hlásím se se zprávou z posledního rána. Ani poslední noc nepřinesla klukům body do jejich tabulky, takže výsledek stejný jako loni - nula.
     Nedá se nic dělat, taková je rybařina. Vytáhli spoustu kaprů, ale ani jeden nebyl ten správný. Určitě si kluci zaslouží obdiv za bojovnost v ne zrovna příznivých podmínkách pro kapraře, zrovna na schodech do pekla, které tam opravdu bylo.
     Kluci mají pohodovou náladu a nejsou nějak špatně naladěný. Z toho mám velikou radost, že to beru sportovně. Kluci díky a příště už to určitě vyjde. 

Tomáš: naše poslední noc byla až nezvykle klidná. Nepřišel ani jeden záběr. Za to ráno s úderem šesté hodiny se s nimi roztrhl pytel. Během dvou hodin jsme byli na vodě snad pětkrát. Znovu nebodovaní kapři a nakonec nás povodil i pěkný sumec... 

tak zas někdy příště...
tak zas někdy příště...

     Co říci závěrem... Závod to byl z organizačního hlediska naprosto bezchybný, ryby jsme si také zachytali, jen nám chybělo to pomyslné štěstíčko na větší bodované ryby. Nic si z toho neděláme. Strávili jsme super týden u vody v dobrém kolektivu. Užili jsme si spoustu legrace a o tom to vlastně celé je... Děkujeme za sledovanost a podporu našim fanouškům !